Perşembe, Eylül 06, 2012

Koca gözler çizgi oldu

İçim rahattı benim, yarım gün okula başlayacak, uyumludur, kolay adapte olur diyordum. Bugün okulun koridorlarında hırsız gibi gezerken, beni göremeyeceği pencerelerden ne yaptığına bakarken anladım ki aslında hiç kolay değil. Herkesten bağımsız tek başına oynuyordu bulduğu herşeyle, arada annem nerde diye sorarken içim cız etti hep. Japon cizgifilm karakterleri gibi gözleri dolu dolu bakıyordu tanımadık yüzlere, babası benden daha yakındaydı hep, arada gidip babasına sarılırken ilkokul 1 maceram aklıma geldi, tam bir yıl boyunca, hergün 4 teneffüs olmak üzere okuldan kaçıp eve giderdim. Aklımda hep annemin bulaşık deterjanı kokan o mis gibi ellerinin kokusu..başka da hiçbirşey yok. Eve gitmeliyim. Önceleri 7 yaşımda bana verdikleri anahtarla eve sinsice girebilirken bu maceram anahtarın elimden alınması ile son bulmuş, bu seferde evimizin tam karşısındaki kasabın tentesinin altından annemi görebileceğim anları kolar olmuştum. Tam bir yılı böyle geçirmişti annem, şimdilerde anlıyorum o yaşattığım kabusu. Sonunda annem okulda gönüllü öğretmen olmuş, derse gelemeyen öğretmenlerin derslerine girer olmuştu. Kimbilir ne sancılı bir dönemdi onun için, üstelikte 3 yıl yuvaya gitmiştim ben.

Bunların geçeceğine inandırarak kendimi Leo'nun okulunun koridorlarında sinsice gezmeye devam ettim tüm sabah. Ama biliyorum alışacak.

Dün akşam Sisolar geldi oğlanın okulunu şenlendirmek için eve. Ailede her cocuğun ilk okul gününü şenlendirmek adetiyle ellerinde koca küllahlarla, artık arkadaşım olan biricik Yeğen Kero ile. Külahların içi kalem, boya kitabı, kalem kutusu, çantalarla dolu. Çok eğlendi bizimkisi, o kadar hediyeyi bir arada almaya alışık olmadığından da bunlar benim mi diye sordu koca gözleriyle.

İşte o koca gözler bugün hep incecik bir çizgi halindeydi. Dolu dolu..

8 yorum:

Deniz dedi ki...

geçecek ve o çok eğlenecek :)

Tanya's dedi ki...

Deniz,

Geçeceğini biliyorum, çok eğleneceğini de amma işte böyle bir haller.

Tugce dedi ki...

Tanyam sen ne durumdasindir tahmin edemiyorum cunku ben bile ağladim :( Efe okula giderken nasil olacak .. o değil de ben nasil alışıcam bilemiyorum :(

Özgür Turan dedi ki...

Çizgi gözlerin öperim bolca kuzuyu. Alışacak Tanyacım zamanla. Sıkma sen kendini. ZAman ver sadece ona ve kendine. Çok eğlenceli bir okul yılı olsun Aliş'e.

Tanya's dedi ki...

Çinçunum,

Atlattık biraz biraz..haberleşelim de canlı dinle.

Tanya's dedi ki...

Özgürcüm,

Hoof sıkmıyorum, sıkılmıyorum..bugün ve cuma cok daha iyidi:) olacak elbette ama benim de içim çıkacak.

figoltx dedi ki...

kıyamam ben ona ya...

Tanya's dedi ki...

Figencim,

Ay çok fenaydım geçen hafta..şimdi iyiyim:)