Çarşamba, Temmuz 04, 2012

Ada günleri

Oooo uzundur yazmıyormuşum. Neler oluyor neler. Biz adaya geçtik artık, oğlan dünyanın en mutlu insanı, adada gerek çıplak ayak dolaşması gerekse güneşten iyice sararmış saçları ile gününü gün etmekle meşgül.

Bayağı insan oldu konuşuyor, en çok şaşırdğım kelimeleri ise, elbette, tabi ki, acaba,sadece ve galiba. O minicik yaşına rağmen yerli yerinde kullanabiliyor bu kelimeleri.

2 yaşını geçmiş olmasına rağmen terrible 2 ile henüz tanışmadık ve tanışacağımızı da ummuyorum. Hamileliğimin, ilk anneliğimin, süt meselelerinin iyi geçtiği gibi bunun da kazasız belasız atlatılacağı yönünde inancım sonsuz.

Çocuk yetiştirmede benim tek inandığım şey, evdeki huzurun bebeğe/ cocuğa geçiyor olması. Bizim evde hiç buhranlar yaşanmaz, her şeye cok hızlı bir şekilde çözüm bulunur biricik sevgilim sayesinde, sesini birkez bile yükselttiğini duymadım mesela, acil durumlarda son derece soğukkanlıdır. ben oğllanla uğraşırken umarsızca bir köşede oturduğunu veya ben gece bir sıkıntısı sebebiyle oğlanla uğraşıyorsam uyuduğunu görmemişimdir hiç. Ve sanıryorum onun o sabrı ve hayattan aldiği keyif oğlana da geçti, güzel uyuyan, güzel uyanan, iyi yiyen, çiş kaka sıkıntılarına 18 ayda son vermiş ,sorunsuz sıkıntısız bir çocuk oldu.


Şimdilerde ada sokaklarında itlik yapmakla meşgül, marketten elma zeytin çalıp gününü gün ediyor ve elbette hep çıplak ayak!

14 yorum:

Kirpikteki Gözyaşı dedi ki...

Ohhh ne mutlu:) Çocuklar için en ideal hayat! Her ne kadar çocuk doğuştan birşeyler getirse de evdeki huzur, anne-baba ilişkisi çok etkiliyor ruh halini. Maşallah! Keyfiniz bol olsun;)

Tanya's dedi ki...

Seblacım,

Aman ne mutlu ne mutlu:))) ELbetteki gelirken getiriyorlar ama cokta büyütmemek gerek, hafiften almak gerek hayatı. Zaten yeterince zor, cocuk taçlandırmalı hayatımızı, eziyet olmamalı diye düşünenlerdenim ben:)))

Bol keyifli günlere hep birlikte.

oytunla hayat dedi ki...

yerim ben onun çıbıldak ayaklarını... ama en çok saçlarının hastasıyım böyle de biline :)
sizin huzurunuzun, keyfinizin leo'ya geçtiğine eminim..
Evinizdeki huzur, yüreğinizdeki sevgi, tadınız tuzunuz bol olsun canım benim...

Tanya's dedi ki...

Oytunla hayatım:))

O çıbıldaklar cok komikler:)) Saçlar şahane:) kestirmiyoruz valla..koyverdik gitti senin için ehehehe.

Huzur hepimizde keyifte bolca olsun evlerimizde:)

Benden Bizden dedi ki...

Sarı kafayı ve cıbıldak ayacıkları öper mıncırırım :) Ada hepinize yarasın, iyi gelsin..

Tanya's dedi ki...

Benden Bizden:)

Gelsin gelsin, hep keyifli olalım, adada veya anakarada:))

selin dedi ki...

maşallaaahhhhhh diyorum başkada bişey demiyorum :)))

Tanya's dedi ki...

Selin,

Pekçe teşekkür ederiz:)

iρεκβöcεĝι~ dedi ki...

Mutlu huzurlu birbirine aşık bir çiftn böyle de dünya tatlısı bi bebeği olacaktı elbette Allah sağlık ve mutluluğunuzu bozmasın ve de Maşallah *içimden de darısı başıma*

balim dedi ki...

ben bu bebişi yer bitiririm ! maşşallah kuzuya.. İpek böceğinin dileklerinin aynısını diliyorum sizin için (tabii darısı başıma kısmınıda :P )

Asortik Krep dedi ki...

Daha çok ada fotoğrafı lütfen..ve ada yaramazı fotoğrafı da :))

Tanya's dedi ki...

İpekBoceği:)


Darısı hemen başına o zaman:)

Tanya's dedi ki...

Balım,

COk teşekkürler ve ee ne bekliyoruz o zaman:)

Tanya's dedi ki...

Asortikcim,

Hemen bir post girile:)